📌 Bu Yazıda Öne Çıkanlar
- Sınıfının en verimli araçlarından: 12,6 kWh/100 km.
- 70,5 kWh net bataryadan 540 km WLTP — verimin sonucu.
- Isı pompası standart, yani kış menzili kaybı ılımlı kalıyor.
- DC 100 kW: hızlı değil ama verim sayesinde molada kazanılan km iyi.
- Azami hız 160 km/s ile sınırlı — otoyol sürücüsü bunu bilsin.
Mercedes EQA, markanın kompakt elektrikli SUV’u ve Türkiye’de tek güç seçeneğiyle, EQA 250+ olarak satılıyor. Bu rehber menzil rakamını, şarj süresini, maliyeti ve en yakın rakibiyle farkını topluyor.
Mercedes EQA menzili: EQA 250+ gerçekte kaç km?
En çok sorulan soru bu. 70,5 kWh net bataryadan alınan WLTP menzil, bağımsız teknik veri tabanında 540 km; bazı kaynaklarda 560 km olarak geçiyor. Aradaki fark jant ve donanım seçiminden kaynaklanabiliyor.
Asıl dikkat çeken rakam menzil değil tüketim: 12,6 kWh/100 km, bu segmentte oldukça iyi. EQA menzili büyük bataryadan değil verimden kazanıyor — pratik sonucu şu: aynı şarjla daha fazla yol, daha düşük şarj maliyeti.
Mercedes EQA teknik özellikleri
| Kalem | EQA 250+ |
|---|---|
| Güç | 140 kW (190 hp) |
| Tork | 385 Nm |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Batarya (brüt / net) | 73,9 kWh / 70,5 kWh, NMC |
| WLTP menzil | 540 km (bazı kaynaklarda 560 km) |
| Tüketim (WLTP) | 12,6 kWh/100 km |
| 0-100 km/s | 8,6 saniye |
| Azami hız | 160 km/s |
| DC hızlı şarj | 100 kW · yüzde 10-80: 35 dakika |
| AC şarj | 11 kW |
| Isı pompası | Standart |
| Fiyat (Eylül 2026, Night Edition) | 4.477.000 TL |
Mercedes EQA şarj süresi ve maliyeti
100 kW DC gücü, bugünün 200 kW’lık rakipleri yanında mütevazı görünüyor; yüzde 10-80 dilimi 35 dakika. Ancak 12,6 kWh/100 km tüketimle o 35 dakikada yaklaşık 390 kmlik menzil yüklüyorsunuz — şarj hızını tek başına değil, verimle birlikte değerlendirmek gerekiyor.
| Nerede şarj | Birim fiyat | 100 km maliyeti | Tam dolum (70,5 kWh) |
|---|---|---|---|
| Evde (düşük kademe) | 2.60 TL/kWh | ~33 TL | ~183 TL |
| Evde (yüksek kademe) | 4.30 TL/kWh | ~54 TL | ~303 TL |
| ZES (DC) | 12.99 TL/kWh | ~164 TL | ~916 TL |
| Trugo (DC) | 14.98 TL/kWh | ~189 TL | ~1.056 TL |
Evde 100 km’yi 33 liraya götüren bir premium SUV, bu sınıfta dikkat çekici. Tarifeler Eylül 2026 itibarıyla ve KDV dahil; güncel karşılaştırma şarj istasyonu fiyatları sayfamızda.
Mercedes EQA fiyatı ve MTV’si
EQA artık yeni araç olarak satılmadığı için güncel bir liste fiyatı yok. Kayıtlara geçen son fiyat, Eylül 2026 listesindeki EQA 250+ Night Edition için 4.477.000 TL idi. Bu rakam bugün sıfır alım için değil, ikinci el pazarında pazarlık referansı olarak işe yarar: aracın yaşı, kilometresi ve batarya sağlığı fiyatı bu referansın altına çeker.
MTV motor gücünden hesaplandığı için 140 kW, elektrikli araçlarda orta bantta kalıyor — 300 kW’lık rakiplerin ödediğinin çok altında. Güç bazlı güncel tutarlar MTV ve ÖTV rehberimizdeki model tablosunda.
Mercedes EQA ile uzun yol: kaç mola gerekir?
Rakamı kuralım, tahmin etmeyelim. WLTP menzilinin otoyolda yaklaşık yüzde 75’ine indiğini varsayıyoruz — 120 km/s sabit hızda gerçekçi bir kabul. Buna göre Mercedes EQA için otoyol menzili yaklaşık 405 km.
| Senaryo | Hesap |
|---|---|
| WLTP menzil | 540 km |
| Otoyol menzili (yüzde 75 kabul) | yaklaşık 405 km |
| Bir molada yüklenen menzil (yüzde 10-80, 100 kW DC) | yaklaşık 283 km |
| İstanbul–Ankara (450 km) | 1 mola |
| Bir molanın süresi | yaklaşık 35 dakika |
Pratikte mola sayısı hava sıcaklığına, yüke ve istasyon yoğunluğuna göre değişiyor. Planı gerçek verilerle kurmak için ABRP rehberimize ve uzun yol rehberimize bakın; hazır rota örnekleri İstanbul–İzmir ve İstanbul–Bodrum yazılarımızda.
Bakım ve servis maliyeti
Elektrikli araçta bakım kalemleri içten yanmalıya göre az ama “bakım yok” değil. Mercedes EQA için bütçelemeniz gereken kalemler:
- Periyodik bakım: yağ ve filtre yok; fren hidroliği, klima filtresi, soğutma sıvısı ve yazılım kontrolü var.
- Fren aşınması düşük: rejeneratif frenleme sayesinde disk ve balata ömrü uzuyor. Buna karşılık az kullanılan diskler paslanabiliyor.
- Lastik en büyük sarf kalemi: ağırlık ve yüksek tork nedeniyle elektrikli araçlar lastiği daha hızlı yiyor. Doğru seçim lastik rehberimizde.
- 12V akü: küçük ama kritik; bitince araç hiç açılmıyor.
- Batarya garantisi: satın alma sözleşmesindeki kapsamı ve kabul edilen asgari kapasiteyi (SOH eşiği) mutlaka okuyun.
Mercedes-Benz’in yetkili servis ağı Türkiye’de en yaygın premium ağlardan biri; buna karşılık işçilik ve orijinal parça fiyatları genel markaların üzerinde. Kalem kalem genel maliyet tablosu elektrikli araç bakım rehberimizde.
Kasko ve toplam maliyet
Elektrikli araçta kasko, toplam maliyetin en çok şaşırtan kalemi. Primi belirleyen iki şey var: araç değeri ve batarya onarım riski. Yüksek bataryalı araçlarda hasar maliyeti yüksek olduğu için prim de yukarı çıkıyor.
- Batarya teminatı poliçede yazıyor mu? Şarj sırasında oluşan hasar, su basması ve alttan darbe her poliçede kapsanmıyor.
- Yetkili servis şartı: niş markalarda onarım süresi primden daha çok canınızı sıkabilir.
- Marka kaskosu: bazı distribütörler kendi anlaşmalı poliçelerinde belirgin indirim veriyor; teklif alırken sorun.
Şirket şirket güncel teklif aralıkları elektrikli araç kasko fiyatları yazımızda, poliçede nelere dikkat edileceği ise kasko rehberimizde. Mercedes EQA için prim, donanım ve araç değerine göre değiştiği için burada tek bir rakam vermiyoruz — teklif almadan karar vermeyin.
Mercedes EQA’da ısı pompası var mı?
Evet, standart. Bağımsız teknik veri tabanında EQA 250+ için ısı pompası standart donanım olarak listeleniyor. Pratik sonucu kışın görülüyor: ısı pompalı araçlarda menzil kaybı yüzde 25-27 bandında kalırken, pompasızlarda yüzde 35-40’a çıkabiliyor. 540 km’lik bir araçta bu fark 50-70 km demek. Hangi modelde olduğunun tam listesi ısı pompası rehberimizde.
Mercedes EQA mı BMW iX1 mi?
Bu iki araç aynı alıcıyı hedefliyor ve okurlarımız da ikisini birlikte arıyor. Kısa ayrım: EQA verim ve menzil tarafında güçlü (12,6 kWh/100 km, 540 km), iX1 ise şarj hızı ve sürüş tarafında. İkisinde de ısı pompası standart, yani kış menzilinde birbirlerine üstünlük kuramıyorlar.
Ayrıntılı karşılaştırmayı BMW iX1 mi Mercedes EQA mı yazımızda yaptık; iX1’in tüm kümesi ise BMW iX1 rehberinde.
İnceleme ve kullanıcı yorumları
Aracın iç mekanı, sürüş karakteri ve makyajlı kasayla gelen değişiklikler Mercedes-Benz EQA 250+ incelemesinde.
Mercedes EQA rakipleri: hangisi hangi işe?
| Model | Nerede öne çıkıyor | Nerede geride |
|---|---|---|
| BMW iX1 | Şarj hızı ve sürüş karakteri | Menzil ve verim EQA’nın altında |
| Volvo EX40 | 566 km menzil, 200 kW DC şarj | Tüketim daha yüksek, fiyat üstte |
| Volvo EX30 | Belirgin daha ucuz | Küçük batarya, daha az iç hacim |
| Škoda Enyaq | Daha fazla bagaj ve iç hacim | Premium marka algısı daha geride |
EQA bu listede verim şampiyonu: 12,6 kWh/100 km ile hem menzili hem şarj maliyetini aşağı çekiyor. Şarj hızı önceliğinizse EX40 (200 kW) belirgin ileride; bütçe öncelikliyse EX30 var.
Özet: Mercedes EQA kime uygun?
EQA 250+, menzili büyük bataryadan değil verimden kazanan bir araç: 70,5 kWh ile 540 km ve 12,6 kWh/100 km, sınıfında dikkat çekici. Isı pompası standart olduğu için kış kaybı da ılımlı. Zayıf tarafı 100 kW DC şarj ve 160 km/s hız sınırı. Şehirde ve orta mesafede yaşayan, düşük tüketim ve premium iç mekan isteyen sürücü için doğru seçim; sürekli otoyolda hızlı dolum yapacak biri için değil.
EQA satıştan kalktı: yerine ne geliyor?
Mercedes, kompakt elektrikli modellerinde isimlendirmeyi değiştirdi. Daha önce “EQ” öneki taşıyan araçlar artık benzinli kardeşleriyle aynı adı kullanıyor:
- EQA → elektrikli GLA — Mercedes Türkiye listesinde “yakında” olarak görünüyor, model sayfası henüz açılmadı.
- EQB → elektrikli GLB — satışta; 160 kW güç, 590 km WLTP menzil ve DC hızlı şarjda yüzde 10-80 için 22 dakika.
- EQE ve EQS adlarını koruyor; bu değişiklik kompakt sınıfla sınırlı.
GLA’nın Türkiye teknik verileri ve fiyatı henüz yayımlanmadı. Yayımlandığında bu rehbere ekleyeceğiz; o zamana kadar burada tahmin yazmıyoruz.
Sık sorulan sorular
Mercedes EQA 250+ kaç km menzil yapıyor?
WLTP menzil bağımsız teknik veri tabanında 540 km, bazı kaynaklarda 560 km olarak veriliyor. 70,5 kWh net batarya ve 12,6 kWh/100 km tüketimle bu değer sınıfında iyi.
Mercedes EQA kaç dakikada şarj olur?
DC istasyonda 100 kW güçle yüzde 10-80 arası yaklaşık 35 dakika. 12,6 kWh/100 km tüketimle bu sürede yaklaşık 390 km menzil yüklüyorsunuz. AC şarj 11 kW.
Mercedes EQA fiyatı ne kadar?
Eylül 2026 fiyat listesinde EQA 250+ Night Edition 4.477.000 TL. Donanım paketine göre değişiyor; liste dönemsel güncellendiği için sipariş öncesi teyit edin.
Mercedes EQA’da ısı pompası var mı?
Evet, standart. Bağımsız teknik veri tabanı EQA 250+ için ısı pompasını standart donanım olarak listeliyor. Kış menzil kaybı bu sayede yüzde 25-27 bandında kalıyor.
Mercedes EQA’nın gücü 215 kW mı?
Hayır. Bazı derlemelerde geçen 215 kW ve 520 Nm değerleri EQA 350 4MATIC sınıfına ait. Türkiye’de satılan EQA 250+ için doğru değerler 140 kW (190 hp) ve 385 Nm.
Mercedes EQA mı BMW iX1 mi daha iyi?
EQA verim ve menzilde (12,6 kWh/100 km, 540 km), iX1 şarj hızı ve sürüş karakterinde öne çıkıyor. İkisinde de ısı pompası standart olduğu için kış menzilinde belirgin fark yok.
💬 Sıra Sende: Mercedes EQA kullanıyor musun?
Gerçek tüketimin 12,6’ya yakın çıkıyor mu? Kışın menzil kaybın ne oluyor? 100 kW DC yeterli geliyor mu? Deneyimini yorumlarda paylaş.
Son güncelleme: 6 Ekim 2026. Teknik değerler marka açıklamaları ve bağımsız teknik veri tabanlarına dayanır. WLTP menzili donanım ve jant seçimine göre değişebilir. Fiyatlar yayımlanan listeye aittir ve dönemsel güncellenir.