360 km
WLTP birleşik · şehir içi 493 km
30 dk
DC %10-80 · yüksek güçlü istasyonda
4 koltuk
Tüm donanımlarda
1.490.000 ₺
Kampanyalı giriş fiyatı
Bu sayfa, Hyundai INSTER ile ilgili tüm rehberlerimizin merkezidir. Aşağıdaki bölümlerden ihtiyacınız olan konuya doğrudan geçebilirsiniz.
Resmi Teknik Veriler (Türkiye)
| Özellik | Dynamic | Advance | Cross Advance |
|---|---|---|---|
| Batarya | 42 kWh | 49 kWh | 49 kWh |
| Motor | 71,1 kW (97 PS) | 84,5 kW (115 PS) | 84,5 kW (115 PS) |
| Tork | 147 Nm | 147 Nm | 147 Nm |
| WLTP birleşik menzil | 327 km | 360 km | 360 km |
| WLTP şehir içi menzil | 473 km | 493 km | 491 km |
| Tüketim (birleşik) | 14,3 kWh/100 km | 15,1 kWh/100 km | 15,1 kWh/100 km |
| 0-100 km/s | 11,7 sn | 10,6 sn | 10,6 sn |
| Azami hız | 140 km/s | 150 km/s | 150 km/s |
| DC şarj (%10-80) | 50 kW: 55 dk · yüksek güç: 30 dk | aynı | aynı |
| AC şarj (OBC 10,5 kW) | 4 saat | 4 sa 35 dk | 4 sa 35 dk |
| Isı pompası | Yok | Standart | Standart |
| Koltuk | 4 | 4 | 4 |
| Bagaj | 280 L | 238-351 L | 238-351 L |
| Boyut (U×G×Y) | 3.825 × 1.610 × 1.610 mm | 3.825 × 1.610 × 1.610 mm | 3.845 × 1.610 × 1.610 mm |
| Aks mesafesi | 2.580 mm | 2.580 mm | 2.580 mm |
| Ağırlık | 1.380-1.450 kg | 1.428-1.498 kg | 1.433-1.503 kg |
| Jant | 15″ çelik | 17″ alaşım | 17″ alaşım |
| Kampanyalı fiyat | 1.490.000 ₺ | 1.740.000 ₺ | 1.790.000 ₺ |
Ek Teknik Bilgiler
| Konu | Değer / Açıklama |
|---|---|
| Neden 4 koltuk? | Broşürde üç donanım için de “4 Koltuk” yazıyor. Arka sırada iki koltuk olması Advance ve Cross Advance’ta kayar arka koltuk imkânı veriyor; bagaj koltuk konumuna göre 238-351 litre arasında değişiyor, koltuklar katlanınca 1.059 litreye çıkıyor. |
| Isı pompası yalnızca üst donanımlarda | Dynamic’te yok. Kabin ısıtması doğrudan bataryadan beslendiği için kış menzilinde fark yaratır; kışın düzenli uzun mesafe yapıyorsanız bu tek satır versiyon seçimini belirleyebilir. |
| İki ayrı menzil rakamı | Birleşik (karma) çevrimde 327-360 km, şehir içi alt çevrimde 473-493 km. İkisi de resmi WLTP değeri; fark test çevriminden geliyor. Şehir ağırlıklı kullanıyorsanız ikincisi gerçeğinize daha yakın. |
| Tüketim ile menzil neden uyuşmuyor? | 327 km × 14,3 kWh/100 km = 46,8 kWh, oysa batarya 42 kWh. Çelişki değil, ölçüm noktası farkı: tüketim prizden (şarj kayıpları dahil), menzil bataryadan hesaplanır. Batarya tarafındaki taban 12,84 ve 13,61 kWh/100 km. |
| DC şarj gücü belirtilmiyor | Broşür süreleri istasyon gücü üzerinden veriyor (50 kW: 55 dk, yüksek güç: 30 dk); aracın azami DC gücü yazılmamış. Hyundai’nin model sayfası aynı 30 dakikayı “en az 120 kW” istasyon için veriyor. |
| Dahili AC ünitesi 10,5 kW | Alışılmış 11 kW’ın biraz altında. Üç fazlı bağlantıda tam verim alınır; tek fazda süre uzar. Tam dolum 4 saat (42 kWh) ve 4 saat 35 dakika (49 kWh). |
| Garanti | 2 yıl / 60.000 km yasal garanti, ardından ilk teslim tarihinden itibaren 5 yıl / 100.000 km üretici onarım güvencesi. Yüksek voltaj bataryası 8 yıl / 160.000 km. |
| V2L | Hyundai Türkiye broşüründeki donanım listesinde belirtilmiyor. Bu özelliği bekliyorsanız sipariş öncesi yetkili satıcıdan yazılı teyit isteyin. |
| ÖTV nasıl türetildi | En güçlü versiyon 84,5 kW, yani 160 kW eşiğinin çok altında; matrah da 1.650.000 ₺ eşiğini aşmıyor. %25 dilimi kendi içinde tutarlı, vergi payı %33,3. |
Teknik veriler Hyundai Türkiye’nin resmi INSTER broşüründen (Aralık 2025, broşürler sayfası), fiyatlar resmi fiyat listesinden alınmıştır (kampanya 1-30 Eylül 2026, stoklarla sınırlı). Fiyatlara tescil harcı dahil değildir. Kırılımı kendi rakamlarınızla denemek için ÖTV hesaplayıcımız var.
İnceleme
Şarj Rehberi
Fiyat
Menzil ve Uzun Yol
Alım Kararı
Karşılaştırma
Bakım, Kronik Sorunlar ve Sahip Görüşleri: Henüz Erken
Bu bölümü bilerek boş bırakıyoruz. INSTER Türkiye pazarına yeni girdi; yeterli sayıda araç yeterli süre yolda kalmadan tekrar eden kullanıcı temaları ve kronik arıza paterni oluşmaz. Diğer model rehberlerimizde bu bölümde gerçek, tekrar eden temalar yer alır — burada uydurma bir liste koymak yerine beklemeyi tercih ediyoruz.
Aynı gerekçeyle periyodik bakım yazısı da yayımlamadık: Hyundai Türkiye broşüründe INSTER için bakım aralıkları verilmiyor. Broşürde yer alan tek kesin bilgi garanti yapısı: 2 yıl / 60.000 km yasal garanti, 5 yıl / 100.000 km üretici onarım güvencesi ve 8 yıl / 160.000 km batarya garantisi. Doğrulanmamış bir servis aralığı yazmaktansa boş bırakmayı seçtik.
Aracı kullanıyorsanız gösterge panelindeki ortalama tüketiminizi, gerçek şarj sürenizi ve servis deneyiminizi yorumlarda paylaşın. Bu sayfa o veriler biriktikçe güncellenecek.
Kime Uygun?
| INSTER size uygun, eğer… | Başka modele bakın, eğer… |
|---|---|
| Ağırlıklı şehir içi kullanıyorsanız | Beş kişilik bir aileyseniz (araç 4 koltuklu) |
| Evde ya da işte şarj edebiliyorsanız | Düzenli uzun otoyol yolculuğu yapıyorsanız |
| 3,8 m gövdeyle kolay park istiyorsanız | Büyük bagaj önceliğinizse (280 L) |
| Zengin güvenlik donanımı arıyorsanız | Yüksek hızda seyir hedefliyorsanız (140-150 km/s) |
| Kışın verim için ısı pompası istiyorsanız (Advance) | En düşük fiyat önceliğinizse |
| 8 yıl batarya garantisi sizin için önemliyse | V2L şart diyorsanız (broşürde belirtilmiyor) |
Şarjın bütçenizde ne kadar yer tutacağını kendi kilometrenizle görmek isterseniz şarj maliyeti hesaplayıcımız INSTER’in 14,3 (42 kWh) veya 15,1 (49 kWh) kWh/100 km tüketimiyle çalışır. Aynı bandın diğer oyuncuları için Dacia Spring ve Leapmotor T03 rehberlerimize bakın.
Sıkça Sorulan Sorular
Hyundai INSTER kaç km gidiyor?
WLTP birleşik menzil 42 kWh bataryalı Dynamic’te 327 km, 49 kWh’lik Advance ve Cross Advance’ta 360 km. Şehir içi WLTP değerleri 473 km ve 493 km. Gerçek kullanımda şehirde yazın 300-390 km, otoyolda kışın 160-230 km bandı gerçekçidir.
Fiyatı ne kadar ve kaç donanımı var?
Üç donanım var. 1-30 Eylül 2026 kampanyalı fiyatları: Dynamic 1.490.000 ₺, Advance 1.740.000 ₺, Cross Advance 1.790.000 ₺. Fiyatın %33,3’ü vergi; ÖTV oranı %25.
INSTER kaç kişilik?
4 kişilik. Hyundai’nin resmi broşüründe üç donanım için de “4 Koltuk” olarak listeleniyor. Beş kişilik kullanım gerekiyorsa bu araç uygun değil.
Ne kadar sürede şarj oluyor?
DC hızlı şarjda %10-80 arası 50 kW istasyonda 55 dakika, yüksek güçlü bir istasyonda 30 dakika. Evde 10,5 kW’lık dahili üniteyle tam dolum 4 saat (42 kWh) veya 4 saat 35 dakika (49 kWh). Soket CCS Tip 2.
Isı pompası hangi versiyonlarda var?
Advance ve Cross Advance’ta standart, Dynamic’te yok. Kabin ısıtması doğrudan bataryadan beslendiği için bu fark kış menzilinde hissedilir.
Dynamic mi Advance mi almalıyım?
Evde şarj imkânınız varsa ve ağırlıklı şehir içi kullanacaksanız Dynamic yeterli. Kışın düzenli şehirlerarası yol yapıyorsanız Advance: 7 kWh büyük batarya, 18 PS fazla güç ve ısı pompası 250.000 ₺ farkla geliyor.
Cross Advance ile Advance arasında teknik fark var mı?
Hayır. Batarya, motor, menzil ve şarj değerleri aynı. Cross Advance 20 mm daha uzun (3.845 mm) ve 64 renkli ambiyans aydınlatma gibi görünüm odaklı eklerle geliyor.
INSTER ile uzun yola çıkılır mı?
Çıkılır ama araç bunun için tasarlanmadı. 450-500 km’lik bir güzergâhta iki mola gerekir; mola süresi istasyon gücüne göre 30-55 dakika arasında değişir. Azami hız 140-150 km/s.
💬 Sıra Sende: Hyundai INSTER hakkında sormak istediğiniz bir şey mi var?
Kullanım profilinizi (günlük km, evde şarj imkânı, şehir içi mi otoyol mu, kaç kişi) yazın; bu aracın ve hangi versiyonun size uyup uymadığını birlikte değerlendirelim. Aracı aldıysanız gösterge panelindeki ortalama tüketiminiz okurlar için en değerli bilgi.
Son güncelleme: 20 Eylül 2026. Teknik veriler Hyundai Türkiye’nin resmi INSTER broşüründen (Aralık 2025), fiyatlar markanın resmi fiyat listesinden alınmıştır; kampanya 1-30 Eylül 2026 arasında geçerli ve stoklarla sınırlı. Hyundai fiyat ve donanımlarda değişiklik hakkını saklı tutuyor. Fotoğraf: Alexander Migl, CC BY-SA 4.0 (Wikimedia Commons).